Корона-шахрайство: фінансові аферисти стають хитрішими

  • Юлия
  • 31.03.2020 1443

Пандемія коронавируса становить загрозу не тільки фізичному здоров'ю населення, а й кидає виклик кіберзлочинцям, які активізуються в умовах паніки і хаосу.

Користуючись психічної нестабільністю і страхом, аферисти виманюють останні гроші у населення, використовуючи і адаптуючи давно перевірені схеми шахрайства під сучасні умови.

Українська міжбанківська асоціація платіжних систем виділила кілька найпоширеніших схем корона-шахрайств, які зустрічаються на просторах України.

Фейковий продаж «антікоронавірусних» товарів

Серед товарів, які рекламуються і продаються в мережі, досить багато як підроблених, так і неіснуючих ліків. Серед них «антікоронавірусне варення», «антікоронавірусні свічки», вакцина тощо. За які «продавці» просять повну або істотну передоплату на картку.

Перевірка кредитних даних

З таким запитом шахраї телефонують від імені МФО або банків, посилаючись на прийнятий нещодавно закон, що забороняє нарахування відсотків за кредитами в період карантину в разі прострочення. За легендою шахраїв, кредитори звіряють дані, щоб уникнути несанкціонованого нарахування відсотків по кредиту на карту. Насправді ж, зловмисники виманюють реквізити картки, банківські SMS-коди та іншу конфіденційну інформацію для доступу до інтернет-банкінгу.

Онлайн-тестування на коронавірус

Довірливі користувачі скачують онлайн-додатки або ПО на комп’ютер, який обіцяє показати «всіх хворих на коронавірус в вашому районі». Завантаживши таке програмне забезпечення на свій смартфон, планшет, ноутбук або ПК, користувачі «відкривають двері» непроханим вірусам, які блокують техніку і файли. За розблокування зловмисники вимагають викуп.

Шахрайські сервіси розваг, доставки, курсів

Прив’язані до будинку українці активно почали користуватися сервісами доставки, проходити розвиваючі онлайн-курси, дивитися фільми в онайлн-кінотеатрах і звертатися за допомогою до медиків онлайн. Але і тут неуважних користувачів очікують пастки – в розпал карантину з’явилася маса фрод-сервісів, відмінно замаскованих під сайти іменитих брендів.

Шкідливі посилання на сайти з COVID-19

Користувачам все частіше приходять посилання в пошті або месенджерах про «авторитетні» джерела, де можна подивитися карту поширення коронавируса. Перейшовши на шахрайський сайт, зовні схожий на ВООЗ або іншу організацію, користувач потрапляє на фішинговий сайт, який краде логіни і паролі.

Псевдо-сайти оплати комунальних послуг

В умовах карантину населення намагається оплатити онлайн все, що можна, щоб поменше виходити з дому. І все частіше натикаються на фейкові платіжні сервіси, які крадуть дані банківських карток. Щоб не стати жертвою таких шахраїв, перевіряйте сайти в базі black-list ЕМА, яка регулярно оновлюється.

Вашого сина відправили на обсервацію з коронавірусом

Шахраї дзвонять своїм жертвам в нічний час, представляючись медиками, і повідомляють про те, що їх родич опинився в ізоляції з важкою формою коронавируса. Щоб врятувати улюбленого сина/доньку, «лікар» пропонує оплатити дорогу сироватку і диктує номер картки, на яку потрібно скинути обумовлену суму. У паніці батьки, особливо літні, кидаються пересилати гроші, адже не завжди діти встигають вчасно відповісти на несподіваний дзвінок посеред ночі.

Повернення коштів за відміну подорожі

Хакери знайшли чудовий спосіб наживатися на тих, хто купив тур, квиток на поїзд чи авіаквиток, пропонуючи послуги з повернення грошей за квитки, тури тощо. Нічого не підозрюючи користувачі вводять реквізити карток, чим згодом успішно користуються шахраї.

Щоб не потрапити в пастки хакерів в період самоізоляції, дотримуйтесь елементарних правил безпеки в мережі. А підозрілі сервіси обов’язково перевіряйте на сайті ЕМА.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як COVID-19 змінює споживчі звички і впливає на тенденції в eCom.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».