Кредитні ризики під час війни банки оцінюватимуть по-іншому

  • Юлия
  • 21.06.2022 176

Національний банк України вніс зміни до низки нормативно-правових актів, що визначають підходи щодо оцінки кредитного ризику.

Як повідомляє прес-служба регулятора, змінами до правил відновлюють вимоги щодо щомісячного/щоквартального погашення боргу в обсязі, не меншому, ніж сума нарахованих доходів згідно з бухгалтерським обліком.

Повідомляється, що ця вимога поновлюється з 30 червня 2022 року. Водночас кількість днів прострочення погашення боргу в період з 25 лютого по 29 червня (включно) не прийматимуться до уваги.

Крім того, зміни включають вимогу до банків здійснювати аналіз усієї наявної інформації про стан застави на територіях, які зазнали наслідків військової агресії.

Також банки мають право не визнавати дефолту за кредитами, довгострокова реструктуризація за якими призводить до зменшення поточної вартості майбутніх грошових потоків (NPV) більш ніж на 10%.

Крім цього, призупинено дію ознак високого кредитного ризику, визначення яких ґрунтується на фінансових результатах та борговому навантаженні позичальників.

З метою сприяння підтримці ліквідності банків скасовано обмеження скоєння операцій особами, що з банком. Зокрема, мається на увазі материнський банк/материнська фінустанова (нерезидент) щодо обміну іноземної валюти на умовах «своп».

Крім того, з 5 млн. грн. до 20 млн. грн. збільшено розмір кредитів юридичним особам, оцінку яких банк має право здійснювати на груповій основі. Також з 0,1% до 0,2% збільшено розмір боргу за активами боржників, які банк має право оцінювати за спрощеним підходом.

Також у рамках нововведень діятиме вимога про визнання дефолтними знецінених активів на третій стадії зменшення корисності.

У той же час НБУ вніс зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, знизивши зі 150% до 100% вагу ризику (RWA) щодо споживчих незабезпечених кредитів.

Повідомляється, що це рішення має надати банкам можливість використати накопичений капітал для часткового покриття збитків, завданих військовою агресією РФ.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як війна вплинула на безготівкові розрахунки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».