Magento Commerce VS. Magento Open Source

  • Юлия
  • 02.04.2020 1840

Відповідний бекенд життєво важливий для запуску та підтримки вашого інтернет-магазину, обробки замовлень і успішної взаємодії з клієнтами.

При цьому вам не обов'язково залучати ресурси розробника для створення веб-сайту, адже ринок давно переповнений рішеннями на будь-який смак.
Саме тому варто відповідально підійти до вибору системи управління контентом вашої торгової площадки.

Сьогодні власник малого чи середнього бізнесу, може з легкістю знайти eCom майданчик, який відповідає його очікуванням щодо грошових витрат, функціональності, параметрів налаштувань, безпеки тощо.

Сьогодні ми хотіли б з’ясувати переваги та недоліки Magento та Woocommerce, а також виявити чим все-таки відрізняються ці два рішення. Вони обидва мають явні переваги перед конкурентами, що і робить їх лідерами ринку. Незважаючи на велику кількість оглядів і статей про подібності і розходження між WooCommerce та Magento, питання, що з них найкраще вам підійде, як і раніше актуальне.

Але, оскільки ця стаття вийшла дещо більш об’ємною, ніж ми очікували, ми вирішили розділити цю тему на невелику серію статей. Тут ми встигли розглянути лише CMS Magento. У наступній ми продовжимо розбиратися з Woocommerce, а також визначимо, яка з двох систем найкраще підходить для вашого бізнесу.

Magento – унікальна CMS для електронної комерції

Magento – це потужна open source CMS, яка пропонує широкий спектр послуг, націлених на амбітні проекти в електронній комерції. Перевага систем з відкритим вихідним кодом полягає в тому, що кожен член спільноти може внести свій вклад в розробку продукту. Гнучкість таких систем дозволяє користувачам самостійно розширювати функціональні можливості або наймати зовнішніх фахівців. Більш того, будучи членом спільноти, ви можете миттєво отримати відповіді на всі ваші запитання на форумах, присвячених тонкощам платформи. До речі, співтовариство розробників Magento по всьому світу вже становить понад 300 тисяч, вони разом підтримують і розвивають платформу та завжди готові відповісти на будь-які запитання.

Magento пропонує два основних пакети для користувачів. Безкоштовний Magento з відкритим вихідним кодом, більш відомий як community edition . Розроблений для задоволення базових потреб підприємств електронної комерції. Власники малого бізнесу можуть створити веб-сайт з простим функціоналом інтернет-магазину, який легко запускати та налаштовувати.

Можливості версії з відкритим вихідним кодом включають в себе:

● вбудовану перевірку;                   

● інструменти оплати та доставки;                   

● мобільний шоппінг;                   

● управління декількома магазинами;                   

● управління замовленнями;                   

● податковий менеджмент;                   

● управління клієнтами і групами клієнтів тощо                   

Крім того, користувачі можуть поліпшити функціональність безкоштовної версії за допомогою розширень з маркетплейса.

У той же час, інший пакет –  Magento Commerce – це універсальне рішення, просте у використанні, яке володіє широкими можливостями. У порівнянні з Magento Open Source, комерційна версія поставляється в комплекті з розширеними функціями та інструментами, такими як професійні панелі звітності та аналізу, покращене рішення для пошуку клієнтів, конструктор перебудови сторінок, оптимізований хмарний хостинг, клієнтська підтримка та багато іншого. А для тих, хто хоче спробувати розширені можливості Magento Commerce, можливий безкоштовний 30-денний період.

Платформа Magento має такий ряд особливостей:

●   Рішення для B2B, малого бізнесу та міжнародних рітейлерів. Якщо ви думаєте про зміни у вашій бізнес-моделі, ви можете вибрати Magento for Digital Information, що дозволить максимально гнучко організувати роботу вашої бізнес-платформи.                  

● Унікальна система управління замовленнями допомагає торговцям підвищити лояльність клієнтів, дозволяючи останнім здійснювати покупки в будь-який час і в будь-якому місці.                  

● Інструменти бізнес-аналізу та статистики. Продавці отримують можливість краще зрозуміти свою клієнтуру, визначити ключові продукти та поділитися результатами з командою та зацікавленими сторонами.                  

● Розумні варіанти доставки. Рішення Magento Shipping засноване на Temando , використовує API та технологію мікросервіса, що забезпечує простоту установки, настройки конфігурації та сторонні інтеграції.                  

● Хмарний хостинг. Версія з open source вимагає від користувачів пошуку свого хостинг-провайдера, в той час як комерційна версія вже включає в себе рішення для хмарного хостингу.                  

● Ринок розширень. Можна додати додаткові функції до їх базового плану Magento, придбавши популярні розширення, доступні на платформі. 

Що ще може запропонувати Magento?

Якщо подивитися на статистику використання, можна зрозуміти, що Magento – одна з найпопулярніших систем управління контентом . Цифри показують, що близько 12 500 веб-сайтів сьогодні працюють на основі Magento. Отже, що ж робить цю платформу електронної комерції такою унікальною?

Плюси та мінуси Magento

User-friendly дашборди – одна з головних переваг Magento. Нова навігаційна система інтуїтивно зрозуміла та повністю керована, що дозволяє адміністраторам легко переміщатися між сторінками, додавати атрибути продуктів, заповнювати форми на різних пристроях. Крім того, дизайн адмінки добре адаптований до мобільних пристроїв, що дозволяє змінювати налаштування і вносити зміни “на ходу”.

Кастомізація – головне. Навряд чи можна знайти платформу електронної комерції, яка поступиться місцем Magento в категорії персоналізації. Вбудовані налаштування дозволяють користувачам створювати каталоги товарів із докладним описом товарів, додавати зображення та функції, що показують схожі товари. Крім того, можна запустити та підтримати кілька інтернет-магазинів одночасно, встановлювати різні мови, використовувати різні методи ціноутворення та валюти в зручній для користувача панелі адміністрування Magento.

Що стосується цінової політики, власники магазинів можуть диференціювати ціни та знижки в залежності від різних груп покупців.

Платформа Magento 2 випускається в комплекті з розширеними налаштуваннями безпеки. Наприклад, в новій версії тільки один користувач з правами адміністратора одночасно може запустити серверну частину. Це допомагає користувачам миттєво виявляти незвичайні дії на сайті, коли вони працюють в середовищі адміністратора. Однак для великих інтернет-магазинів, в яких з правами адміністратора працює кілька людей, це може спричинити за собою ряд проблем. Можливий вихід – створити декількох користувачів-адміністраторів і призначити кожному з них особисті облікові дані.

Зручне управління каталогами – те, що необхідно будь-якому малому або середньому бізнесу. Що досить добре реалізовано в Magento 2, так це функція набору атрибутів продукту, налаштування повідомлень, способів оплати та доставки.

Крім того, існує функція масового імпорту для тих, хто одночасно хоче імпортувати весь контент про свої продукти. Це заощадить досить багато часу та витрачених зусиль. У порівнянні зі старою версією, Magento 2 пропонує розширені сітки даних із налаштованими фільтрами, форматами відображення даних і випадаючого меню, що значно спрощує процес додавання продукту.

Розумна система звітності. Для того, щоб системно моніторити зміни в показниках, вам буде корисна функція аналізу даних в Magento. Як зазначено на офіційному сайті Magento, клієнт може запросити більше 100 звітів, які допоможуть в рази підвищити ефективність бізнесу. Як тільки ваш звіт буде готовий, він підлягає періодичному оновленню. Використовуючи цю систему, ви зможете побудувати ефективну і керовану даними організацію.

Ще одна особливість Magento – це користувацький інтерфейс. Оскільки він повністю налаштовується, ви можете вибрати, який дизайн або тему застосовувати для певної категорії ваших продуктів. Більш того, завдяки розширеному пошуку товарів і навігації по сайту ваші клієнти навряд чи зіткнуться з будь-якими проблемами в вашому магазині. В Magento 2 також з’явилися нові вбудовані способи оплати (PayPal і Braintree), а також поліпшена форма оформлення замовлення.

Але, так як в Україні ці платіжні методи недоступні, ви можете вибрати альтернативне рішення, яке покриє всі ваші вимоги до обробки платежів на сайті, що працює на локальному ринку. На сайті PSP Platon доступний до завантаження та встановлення оновлений модуль для прийому платежів для CMS Magento, який підтримує всі популярні методи оплати. У тому числі GPay, Apple Pay, Masterpass, Visa chechout, Простір, Приват24.

Масштабованість Magento. У той час як інші платформи задовольняють базові потреби веб-сайтів електронної комерції, Magento позиціонує себе як CMS для інтернет-магазинів з великими амбіціями. Спектр продуктів Magento – безкоштовні і pro-плани, бізнес і галузеві рішення – розроблені для задоволення потреб найвибагливіших клієнтів. Навіть якщо ви тільки експериментуєте з Magento, ви можете бути впевнені, якщо ваш бізнес почне рости в рази швидше, у Magento завжди знайдеться що запропонувати.

Але в той же час Magento далеко не ідеальний.

Серед деяких недоліків можна відзначити наступні: 

Громіздкий набір функцій. З одного боку, чудово, що Magento CMS настільки багатофункціональний. З іншого боку, для тих, у кого обмежені технічні навички, з високою долею ймовірності зіткнеться з труднощами. Крім того, складні інтернет-магазини вимагають достатніх серверних ресурсів, істотних операційних витрат і особистих витрат за часом. Тому якщо ви плануєте побудувати лише невеликий магазин, варто подумати двічі, перш ніж запускати веб сайт на Magento.

Не так багато експертів в області Magento. Хороших розробників Magento, які пропонують свої послуги, ви не так часто побачите на ринку. Пошук відповідного фахівця може здатися справжнім випробуванням, коли ви зіткнетеся з необхідністю інтегрувати розширення або нову тему в свій веб-сайт Magento. Складні CMS, такі як Magento, вимагають глибоких навичок об’єктно-орієнтованого програмування та сильного розуміння основ ПО. Однак, цей недолік перекривається величезним співтовариством розробників Magento, члени якого завжди раді допомогти. Зрозуміло, за хороші гроші.

Висока вартість пакета Magento Commerce. Якщо ви маєте намір розширити можливості свого інтернет-магазину, вам доведеться неабияк витратитися. Комерційна версія обійдеться вам мінімум в $ 1988,00 в місяць. Крім того, залучення висококваліфікованого розробника Magento може призвести ще до додаткових витрат.

Не всі теми і розширення Magento 1 сумісні з новою версію. Через ці проблеми багато торговців все ще не вирішили перейти на Magento 2. Якщо ваш магазин добре інтегрований зі сторонніми плагінами і ви хочете зберегти існуючу тему дизайну, майте на увазі, що можливо ваш сайт буде працювати неправильно в новому оточенні. Що стосується розширень, то доведеться почекати нових релізів на торговому майданчику. А що стосується тем – буде правильно замислитися про повний редизайн вашого магазину.

Складність з вибором веб-хостингу. Веб-сайти Magento повинні розміщуватися тільки на певних серверах, спеціально адаптованих до вимог Magento або на тих, які ви можете налаштувати відповідно до його вимог. При виборі звичайного хостинг-провайдера варто бути готовим до повільної роботи вашого сайту та подальшої незадоволеності клієнтів.

Підведемо підсумки

Ми сподіваємося, що наш огляд CMS Magento для електронної комерції наблизив вас до розуміння того, чи підходить ця площадка для ваших бізнес-потреб. Ми ні в якому разі не наполягаємо на виборі саме вищеописаної CMS, адже кожна платформа унікальна по-своєму і має як свої переваги, так і недоліки.

Підписатися на розсилку

Але, багатьом відомо, що Magento далеко не один лідер на ринку, і його часто порівнюють з такою системою як WordPress і її плагіном Woocommerce. Що ж, тоді в наступній публікації ми намагатимемося розібратися в тому, чим же один майданчик відрізняється від іншого, в якому контексті бізнесу варто вибрати одну з двох CMS, а також обговоримо, у скільки приблизно обійдеться створення веб-сайту на WordPress в порівнянні з Magento.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».