Mastercard дослідить расову упередженість при прийнятті кредитних рішень

  • Юлия
  • 01.02.2022 212

Міжнародна платіжна система Mastercard планує виділити 5 мільйонів доларів на підтримку створення Центру прикладної науки про дані та аналітики (Cadsa) в Університеті Говарда.

Центр займатиметься усуненням расової упередженості у процесах схвалення кредитів, керованих штучним інтелектом.

Зазначається, що міждисциплінарний підрозділ створюється для підтримки досліджень соціальних наслідків, а також для навчання нового покоління фахівців за даними, що мають досвід включення аналізу расової упередженості у фінансові послуги, пише finextra.

Так, за даними ректора та головного академічного директора Університету Говарда Ентоні Вуто, наука про дані стосується всього, і вона продовжуватиме все більше впливати на все, що люди роблять.

Ентоні Вуто зазначив: «Ми вдячні за партнерство з Mastercard, яке дозволило нам використати науку про дані для відповіді на деякі широкі соціальні питання, на які, на нашу думку, Говард може істотно вплинути, включаючи питання, що стосуються охорони здоров’я та економічної нерівності».

Експерт повідомляє, що представники різних рас стикаються з унікальними проблемами, пов’язаними з упередженістю алгоритмів у фінансових послугах і, зокрема, з рішеннями про кредити. Casda намагатиметься провести дослідження, вивчаючи, як наука про дані може сприяти мінімізації такої упередженості у процесах схвалення кредиту.

Як зазначає старший віце-президент із соціального впливу Центру інклюзивного зростання Mastercard Салах Госс, дані вбудовані майже у всі аспекти нашого життя, і забезпечення їх відповідального використання та позитивного впливу на найнагальніші проблеми суспільства має першорядне значення.

За його словами, Університет Говарда використовує новий підхід до досліджень у галузі науки про дані, інвестуючи в нове покоління професіоналів, які можуть поєднувати строгість науки з більш широким суспільним впливом. Так, новий факультет відкриється у весняному семестрі 2022 року.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кількість та обсяги операцій з картками в Україні зросли майже на третину.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».