Mastercard занепокоєна масовими зворотніми платежами

  • Юлия
  • 06.05.2020 780

Платіжна система «завалена» зворотніми платежами в зв'язку з масовою відміною транспортного і авіасполучення, концертів та інших заходів в період карантину.

Виконавчий віце-президент по продуктах кібербезпеки в Mastercard Карен Вебстер Йохан Гербер зазначив, що багато компаній зіткнулися зі спорами і відмінами квитків і броні, а також вимогами повернути гроші споживачам.

І ця тенденція буде тільки посилюватися, зокрема, в сфері туризму та індустрії гостинного бізнесу.

«Якщо ми подивимося на Азіатсько-Тихоокеанський регіон в якості ведучого показника, за поточним збільшенням відшкодувань в іншому світі піде різке збільшення зворотних платежів», – пророкує Гербер.

Оскільки споживачі вимагають повернути свої гроші за поїздки або заходи, які  не відбулися, операційний відтік стане відмінною рисою для багатьох фірм, пише pymnts.

«Торговці повинні враховувати категорії споживачів відповідно до умов кожної конкретної транзакції. Хтось має право отримати свої гроші назад, хтось може отримати кредит в магазині/дорожній ваучер. А хтось не може отримати відшкодування», – зазначив Гербер. Також він акцентував, що багато торговців вже зараз «роблять все можливе», пропонуючи ваучери та сертифікати навіть для тих транзакцій, які не мають права на відшкодування.

Більш того, існують складні сценарії, коли споживач відчуває, що має право на відшкодування, тому як скасування не було його рішенням, а умови повернення коштів не ясні, з огляду на обставини COVID-19.

Підписатися на розсилку

Експерти також відзначають, що формальний процес повернення коштів складний і часом може займати до 120 днів. Формальний процес може розтягнутися на місяці.

Як засіб оптимізації процесу врегулювання повернення платежів Mastercard планує використовувати недавно придбані потужності Ethoca – компанії по боротьбі з шахрайством і суперечками з клієнтами. Завдяки їй обидві сторони в електронному вигляді можуть повідомляти про факти даного спору до того, як він стане формальним поворотним платежем. Очікується, що процес може бути вирішений лише за 24 години замість 120 днів.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що WhatsApp планує запустити видачу кредитів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».