Mastercard: в Європі 78% карткових транзакцій – безконтактні

  • Юлия
  • 02.06.2020 782

За даними платіжної системи, звички користувачів продовжують змінюватися на користь «cashless».

Так, в Європі все частіше власники карток відмовляються від готівки і вважають за краще безконтактні способи оплати товарів і послуг.

В рамках досліджень компанія Mastercard з'ясувала, що майже половина жителів Європи стала менше використовувати готівку в період пандемії COVID-19.
Про це повідомили 42% опитаних. А 17% респондентів повністю відмовилися від кеша.

Варто відзначити, що на даний момент майже вісім з десяти оплат за картками Mastercard країнах Європи - безконтактні. Ними користуються 78% опитаних.

При цьому більшість відзначили, що їм було досить легко перейти на безконтактні способи оплати – 89%. Основним способом розрахунку в супермаркеті безконтактні картки і носимі платіжні пристрої стали для 64% користувачів. А 40% респондентів відзначили, що з наявних в гаманці карток стали все частіше вибирати безконтактну.

Крім того, понад чверть європейців оплачують товари і послуги смартфонами – 28%, а 4% – платять іншими NFC-пристроями. Також 73% респондентів стверджують, що мають намір користуватися безконтактною технологією оплати і після карантину.

За даними Mastercard за I квартал поточного року кількість безконтактних оплат гаджетами з Mastercard в Європі збільшилася з 7% до 14%, тобто вдвічі в порівнянні аналогічним періодом минулого року. Проте, найбільш популярними залишаються безконтактні оплати пластиковими картками – їх частка становить близько 86% від всіх безконтактних операцій.

В ході опитування респонденти відзначили, що головними аргументами для повного переходу на розрахунки карткою є гігієнічність (81%) і простота (85%). І 64% відзначили, що це безпечніше. Найбільша частка безконтактних оплат доводиться на продуктові магазини – 87%, інший ритейл – 48% і аптеки – 54%.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ заборонив нараховувати на кредити понад 200% річних.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».