Masterсard: третина українців не має банківських рахунків

  • Юлия
  • 03.03.2020 976

За статистикою, наведеною платіжним гігантом, близько 37% дорослого населення України не мають рахунків в банку.

За даними Інги Андрєєвої, гендиректора Mastercard в Україні, рівень фінансової інклюзії не перевищує 63%.

Таким чином, близько третини жителів країни не мають банківських карток і рахунків у банку.

При цьому, наприклад, в Скандинавських країнах рівень фінансової інклюзії досягає 100%, в Англії - 98, пише minfin.

Експерти відзначають, що зростання фінансової інклюзії в країні хоча б на 10% вже позитивно позначається на економіці країни – відзначається зростання ВВП на 0,3%. А це додатково дає 10,6 млрд гривень в бюджет України.

Популяризацію банківських послуг в Україні планують здійснювати за допомогою онлайн-платформи державних послуг «Дія.Бізнес», завдяки якій люди можуть побачити, що користуватися банківським рахунком зручно і зовсім не страшно.

Зокрема, на платформі населення зможе дізнатися, як відкрити рахунок, що таке cashless-інфраструктура і що таке картка підприємця. За даними Інги Андрєєвої, на сьогоднішній день Україна йде в ногу з часом в порівнянні з іншими країнами.

Як повідомляє Нацбанк, в минулому році 8 з 10 торгових транзакцій були проведені за допомогою банківських карток. При цьому, обсяг безготівкових розрахунків вперше перевищив 50% від загального обсягу операцій. Ще 5 років тому він не перевищував 25%.

Крім того, за даними Mastercard, в 2019 році зросла кількість POS-терміналів для оплати картками. Їх налічувалося 333 тисячі штук, що на 19% більше, ніж в 2018. З них 90% – безконтактні термінали, завдяки чому власники карток можуть оплачувати покупки за допомогою NFC-гаджетів.

Підписатися на розсилку

Проте, за кількістю POS-терміналів на тисячу населення Україна все ще перебуває на останньому місці в Європі. Зараз на кожну тисячу українців припадає 8,4 термінала, на відміну від Європи, де цей показник 26 штук.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Києві пройде конференція Finadtech-2020.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».