МФО зобов’яжуть розкривати реальну ставку по дрібних кредитів

  • Юлия
  • 26.05.2020 922

Фінансові компанії зобов'яжуть розкривати повну реальну ставку по невеликих кредитах. Відповідний законопроект вже готується до другого читання.

Законопроект про це вже знаходиться на стадії підготовки, відзначають в НБУ.

На думку експертів, для всіх фінансових компаній, незалежно від сум видачі кредитів, повинні бути встановлені єдині вимоги.

Варто відзначити, що на даний момент законодавство про споживче кредитування на кредити, сумою менше однієї мінімальної зарплати і терміном до 30 днів, не поширюється.

Тобто, до невеликих кредитів на суму до 4723 гривень, не пред’являються стандартні для банків вимоги до розкриття в рекламі і на сайті повної інформації про кредити, обмеження по штрафах, реальну річну відсоткову ставку тощо.

На сьогоднішній день, за даними НБУ, середня сума кредитів в мікрофінансових організаціях – 3711 гривень, а термін – до 30 днів. Таким чином, більшість кредитів під дію цього закону не підпадають.

Підписатися на розсилку

Варто відзначити, що в 2017 році вступив в силу ЗУ «Про споживче кредитування», який зобов’язав банки і НФУ видавати роздрібні кредити на термін більше місяця виключно за новими правилами. Зокрема, було заборонено рекламувати кредити під 0%, позичальник отримав право розірвати кредитний договір в односторонньому порядку протягом 14 днів, а кредитор отримав право отримувати від позичальника письмове підтвердження того, що той ознайомлений з умовами кредитування.

На думку НБУ, розширення законодавства в даному питанні дозволить посилити захист прав споживачів фінпослуг.

Нагадаємо, раніше ми писали про тенденції телемедицини в Україні в 2020 – досвід клініки Into-Sana.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».