Міністерство цифрової трансформації готує в Україні програму безготівкових розрахунків - cashless.
За даними президента України Володимира Зеленського, дана програма буде великим проривом вперед.
Однак українська влада побоюється, що програма може викликати серед населення деякий опір. Про це президент повідомив під час виступу в Стенфордському університеті (США).
У НБУ відзначають, що українці все менше знімають гроші в банкоматах. За перший квартал 2021 року частка безготівкових операцій склала 61% від усіх операцій з картками за сумою. Для порівняння, в минулому році - 54,6%.
Національний банк допомагає розвивати платіжну інфраструктуру в рамках більш широких зусиль України по просуванню безготівкових платежів. Зокрема, на даний момент безготівковий розрахунок – це швидкий, безпечний і зручний спосіб оплати товарів і послуг.
На сьогоднішній день збільшення кількості безготівкових платежів робить платежі більш прозорими і сприяє економічному зростанню.
Зокрема, цілі Нацбанку:
– безготівкова економіка;
– розвинена платіжна інфраструктура;
– прозорі, безпечні і надійні платежі;
– використання інноваційних платіжних засобів.
Нацбанк регулює безготівкові платежі і забезпечує їх безпеку і надійність. Фізособи і компанії можуть здійснювати безготівковий розрахунок з використанням платіжних карток, інструментів мобільних платежів, електронних грошей, платіжних документів та ін.
Варто нагадати, повний перехід усіх публічних державних послуг в режим paperless в Україні закінчиться через три місяці.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».