Мінекономіки переведе всі інтернет-магазини на електронні чеки

  • Юлия
  • 15.03.2021 1691

На думку Мінекономіки, всю електронну комерцію в Україні необхідно фіскалізований за допомогою програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Експерти відзначають, що це дозволить вивести «з тіні» істотну частину економіки країни. Але для того, щоб це працювало, натомість потрібно надати бізнесу заохочення.

За даними Ігор Дядюра, заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, за підрахунками фахівців, близько 30-35% української економіки знаходиться «в тіні».

Детінізація онлайн-бізнесу на цей же відсоток, на думку експертів, дозволить знизити податки або підвищити пенсії. Проте, це зажадає заохочення бізнесу до використання РРО.

Ігор Дядюра зазначає, що є ще одна можливість — відмова від фінансової допомоги західних партнерів. «Не будемо заганяти в борги наших дітей і онуків … Але для цього потрібно, щоб всі працювали чесно і платили податки», – зазначив заступник міністра економіки.

Одним з перших кроків в цьому напрямі він назвав впровадження в Україні загальної фіскалізації інтернет-торгівлі. На думку експерта, вона повинна стосуватися всіх маркетплейс і онлайн-магазинів.

Проте, для того, щоб бізнес охочіше слідував правилам, це повинно бути для підприємців абсолютно нескладно — впровадити та використовувати програмний РРО, підкреслив Ігор Дядюра.

Він також нагадав, що з 1 серпня 2020 року в Україні дозволено застосовувати не паперовий, а електронний чек, що істотно спрощує перехід інтернет-бізнесу на електронні чеки, пише finance.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк буде тестувати перехід СЕП на цілодобовий режим з 1 квітня. Таким чином НБУ готується до переходу Системи електронних платежів на міжнародний стандарт ISO 20 022.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».