Мін’юст дозволив арештовувати рахунки боржників автоматично

  • Юлия
  • 12.04.2021 3131

Мін'юст розширив процедуру автоматичного арешту рахунків боржників, в тому числі неплатників аліментів.

Згідно з наказом міністерства від 23.03.21 № 1061/5, арешт може бути накладено за борги по сплаті «тіла» кредиту або відсотків по ньому, за несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху і борги по сплаті аліментів.

Повідомляється, що новий порядок арешту банківських рахунків боржників буде працювати за певним алгоритмом.

Зокрема, виконавець (державний чи приватний) створює і направляє в банки вимогу про отримання інформації про наявність та стан рахунків боржника за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСИП).

Банки, в свою чергу, не пізніше, ніж за годину робочого часу після отримання вимоги, надсилають виконавцю відповідну інформацію за допомогою АСВП. Потім виконавець створює і направляє за допомогою АСИП в банки, в яких відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів.

Після чого банки блокують рахунки боржника, накладаючи арешт, про що за допомогою системи автоматизованого арешту повідомляють виконавця. У свою чергу виконавець за допомогою АСИП створює і направляє до відповідних банків платіжні вимоги на примусове списання коштів при їх наявності на рахунку боржника.

Відзначається, що банки в примусовому порядку списують кошти з рахунків боржника і перераховують їх на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, з яких кошти потрапляють до стягувачам.

Для реалізації наказу у Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту і ДП «Національні інформаційні системи» і є три місяці, пише minfin.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ зняв банківську таємницю з рахунків боржників для виконавців.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».