Світова тенденція: мобільні гаманці обігнали готівку

  • Юлия
  • 03.03.2021 1238

Останні дослідження показують, що в 2020 році кількість безконтактних платежів в магазинах, що здійснюються за допомогою мобільних гаманців, у всьому світі вперше перевищила кількість готівкових платежів.

У дослідженні наголошується, що в цілому, використання готівкових коштів знизилося на 10 п.п – а це 20% усіх платежів у всьому світі.

Про це йдеться звіті Worldpay з глобальних платежів FIS за 2021 рік, пише nfcw. У той же час, кількість безконтактних платежів за допомогою цифрового гаманця в точках продажів також зростає швидше, ніж кількість оплат, здійсненими фізичними картами.

Так, в Канаді, Великобританії, Норвегії, Франції, Швеції та Австралії в 2020 році готівкові платежі в магазинах впали на 50% або більше. У свою чергу, в США загальна сума готівкових платежів, здійснених в магазинах, впала з 1,4 трлн USD в 2019 році до 1 трлн USD в 2020 році.

Згідно звіту Worldpay від FIS прогнозується, що вже до 2024 року оплата готівкою становитиме менше 10% платежів в магазинах в США і близько 13% платежів у всьому світі. При цьому прогнозується, що на цифрові гаманці припадатиме кожен третій платіж в магазинах в усьому світі, тобто близько 33%.

На даний момент з використання мобільних гаманців в точках продажів як і раніше лідирує Азіатсько-Тихоокеанський регіон. При цьому близько 40% платежів у всіх магазинах в цьому регіоні здійснюється за допомогою безконтактних платежів.

Разом з тим, в 2020 році використання мобільних гаманців прискорилося у всіх регіонах і тепер становить близько 10% способів оплати в Північній Америці, 8% в Африці і на Близькому Сході, 7% в Європі і 6% в Латинській Америці.

Крім цього, у звіті повідомляється, що протягом 2020 року також ще виросли на 7% транзакції електронної комерції на основі цифрових гаманців. За прогнозами, до 2024 року «на цифрові гаманці буде припадати більше половини всіх платежів електронної комерції у всьому світі».

При цьому наголошується, що використання традиційних способів оплати – банківські карти, післяплата – швидко втратить частку. Імовірно, до 2024 року на їх частку буде припадати не більше 40% способів оплати транзакцій електронної торгівлі.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що замовлення продуктів онлайн стане звичкою вже в найближчі роки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».