Шахрайство з кредитами: послуга в «Діє» запобігла сотням афер

  • Юлия
  • 03.02.2022 323

На початку поточного року у державному додатку «Дія» з'явилася нова послуга – повідомлення про перевірку кредитної історії чи видачу позики.

Протягом місяця українцям було розіслано 3,3 млн повідомлень, внаслідок чого вдалося призупинити незаконну видачу кількох десятків кредитів.

Як повідомляє прес-центр Міністерства цифрової трансформації, з моменту запуску нової послуги держсервісу "Дія" Українське бюро кредитних історій зафіксувало 795 звернень, а також призупинило видачу понад 20 незаконних кредитів.

Завдяки сервісу, користувачі, які отримують повідомлення, можуть оперативно перейти за посиланням на УБКІ та отримати консультацію, а також самостійно запобігти шахрайству.

Загалом повідомлення здебільшого стосувалися перевірки кредитної історії для видачі кредиту – таких повідомлень надійшло 2,2 млн. та 1 млн – для отримання кредиту. Ще 57 тис. рush-повідомлень повідомили користувачів про відкриття кредитних карток.

Такі цифри підтверджують, що послуга виявилася дуже затребуваною і необхідною для українців. Адже вона допомагає вчасно пізнавати подібні ситуації, зупиняти їх та зберегти кошти. Таким чином завдяки цифровим інструментам та послугам сервіс допомагає захищати українців.

За даними Мінцифри, більшість випадків кредитного шахрайства пов’язані саме з паперовими паспортами, які легко відксерити чи комусь передати.

У зв’язку з цим у Кіберполіції відзначають величезну кількість справ із кредитними схемами.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що чекають на PayPal в Україні і які перспективи співпраці з компанією на думку НБУ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».