Шахрайство з SIM-картками: завдяки Mobile Checkу вдалося зберегти мільйони гривень

  • Юлия
  • 27.04.2021 2591

Завдяки сервісу Mobile Checkу, який був запущений Українською міжбанківською асоціацією членів платіжних систем ЕМА, вдалося вберегти від крадіжки мільйони гривень на рахунках українців.

Нагадаємо, раніше ми писали про універсальний автоматизований сервіс Mobile Check. Інструмент допомагає банкам, фінансовим і платіжних сервісам перевіряти статуси заміни SIM-картки безпосередньо перед виконанням високоризикових фінансових операцій, пов'язаних з використанням номера мобільного телефону клієнта.

ЕМА підвела підсумки перших трьох місяців роботи сервісу за період з 5 січня по 5 квітня 2021 року.

Отже, за досить невеликий час існування сервісу до нього вже підключилися 6 фінансових організацій, включаючи банки і МФО. А також 6 в процесі узгодження додаткових угод.

За даними ЕМА, за минулі 3 місяці виявлено 356 замін SIM-карток. А збережені завдяки виявленню шахрайської заміни SIM-ки гроші клієнтів банки оцінюють в мільйони гривень.

При цьому, середньостатистична сума збитків, завданих одному клієнту в 2020 році, склала 50 тисяч гривень. А середньостатистична сума однієї операції від такого шахрайства щорічно збільшується практично вдвічі – у 2018 році вона становила 3620 грн, в 2019 – 6200 грн і в 2020 році – 12500 гривень.

Наявність у банку сервісу Mobile Checkу дозволяє за сукупністю правил спроб входу в інтернет-банкінг визначити високоризикові операції. Вони вимагають додаткової перевірки на предмет заміни SIM-картки. Отримавши ствердну відповідь, система безпеки банку не дозволить злочинцеві вхід в інтернет-банкінг.

Таким чином, зателефонувавши в колл-центр банку, кіберзлодій сподівається, що банк за номером і персональними даними жертви ідентифікує його, як клієнта і зніме обмеження. Однак в банку знову спрацьовує система безпеки – проводиться перевірка статусу SIM-карток, після чого можливість віддаленої ідентифікації блокується.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 99% власникам платіжних карток доступні е-послуги через BankID НБУ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».