Шахраї дублюють картки українців за допомогою банкоматів

  • Юлия
  • 12.05.2021 2798

У число найбільш популярних способів шахрайства з картами в Україні як і раніше входить скіммінг.

Даний вид шахрайства передбачає зчитування даних банківських карток для подальшого створення дублікату.

Аферисти розміщують на банкоматах спеціальні пристрої, завдяки яким вони зможуть зчитувати з карти персональні дані користувача.

Фахівці пропонують користувачам дотримуватися ряду правил безпеки, щоб не стати жертвою обману.

Так, повідомляється, що шахрайські пристрої на банкоматах можна помітити іноді навіть неозброєним поглядом, пише finance.

Отже, для того, щоб не стати жертвою шахраїв, власникам карток рекомендується правильно користуватися банкоматом. В першу чергу, звертати увагу на зовнішній вигляд банкомату і його заставку.

Крім того, варто прикривати клавіатуру під час введення PIN-коду, щоб цифри, які вводяться, неможливо було підглянути за допомогою мікровідеокамери, що може бути встановлена ​​над клавіатурою.

Також рекомендується користуватися послугами інформування про операції з використанням картки. Таким чином, якщо хто-небудь спробує скористатися вашою карткою, ви отримаєте SMS-повідомлення і встигнете заблокувати її в разі шахрайських операцій з вашим рахунком.

Убезпечити свої кошти можна і за допомогою встановлення індивідуальних лімітів на зняття готівки, які відповідають саме вашій платіжній поведінці. Навіть якщо картка потрапить до шахрая, і він зможе нею скористатися, йому не вдасться зняти відразу всю суму. Таким чином, у вас з’явиться час заблокувати свою картку.

Рекомендується віддавати перевагу платіжним карткам з чіпом. У них більш складний алгоритм захисту на відміну від карток із магнітною смугою.

Близько 77% шахрайських схем доводиться на соцінженерію і інтернет. Соцінжнерія – маніпулятивний психологічний вплив на жертву. Близько 22% крадіжок з банківських карток відбувається через банкомати.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про дослідження Mastercard: 90% споживачів надають перевагу цифровим платежам.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».