Шахраї «заробили» на фейкових сайтах майже 1,5 мільйона гривень

  • Юлия
  • 21.07.2020 869

В Україні розкрита група аферистів, яка виманювала гроші в українців під виглядом інтернет-магазинів.

За даними кіберполіції, група створила 14 шахрайських сайтів, на яких продавалися неіснуючі товари. Зловмисники вели свою діяльність з 2016 року.

У лапи аферистів потрапили близько 200 громадян, які заплатили за покупки, але товари так і не отримали. Затриманим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіціі співробітники Департаменту кіберполіції, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України, викрили діяльність злочинної групи осіб.

За даними поліції, на торговій інтернет-платформі фігуранти створили 14 фейкових вебсайтів. На них шахраї розмістили інформацію про продаж комп’ютерної, побутової та оргтехніки. Там же можна було знайти фіктивні пропозиції по оренді житла.

Після отримання оплати від покупців фігуранти зникали. Дані сайти існували не більше 3 тижнів.

В результаті шахрайської діяльності постраждали більше 200 українців, які перерахували шахраям 1,5 мільйона гривень.

За місцем розташування офісів, адресами проживання і авто затриманих проведено 18 обшуків. Вилучені мобільні телефони, комп’ютерна техніка, банківські картки, чорнові записи.

За фактом шахрайства порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 КК України. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на термін до 12 років з конфіскацією майна.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про Fintech і Ecommerce-події 2020 роки онлайн і офлайн.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».