На період воєнного стану НБУ скасував тарифи на BankID

  • Юлия
  • 14.03.2022 727

За даними регулятора, на період дій військового стану тарифи за послуги, що надаються НБУ в системі BankID, будуть скасовані.

Відповідні зміни прийнято постановою Правління НБУ №49 від 12.03.2022 р, повідомляється на сайті регулятора.

Повідомляється, що тарифи на BankID Нацбанк скасовує для забезпечення безперебійного доступу громадян до дистанційних сервісів у фінансовому секторі.

Так, як зазначає заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Васильєва, в умовах воєнного стану необхідно забезпечити громадян можливістю отримувати державні та банківські послуги дистанційно.

На думку фахівців, тимчасове скасування тарифікації послуг Національного банку дозволить зменшити витрати абонентів у цей період та спростить процес розрахунків, наголошується в офіційному повідомленні регулятора.

Більше того, Нацбанк повідомляє, що на цей же період не стягуватиме з абонентів системи, а саме з банків та комерційних послуг, плату за підключення, супровід та обробку транзакцій.

Таким чином, міжабонентські тарифи, що оплачуються комерційними абонентами-постачальниками послуг на користь банків-ідентифікаторів за кожну успішну електронну ідентифікацію, продовжують діяти, як і раніше.

Варто нагадати, що система BankID НБУ – це державна система віддаленої ідентифікації. Завдяки цій системі українці мають можливість онлайн доступу до державних, фінансових та комерційних послуг.

На даний момент система налічує 141 абонента: 41 банк-ідентифікатор та 100 учасників-постачальників послуг.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що робити боржникам, якщо заарештований рахунок ще не розблоковано.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».