Нацбанк штрафуватиме банки за порушення роботи у воєнний час

  • Юлия
  • 04.05.2022 404

За даними регулятора, банки, які порушуватимуть нові вимоги функціонування банківської системи України під час воєнного стану, будуть покарані.

Про це повідомляється на сайті регулятора, відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ.

Зокрема, порушникам загрожують штрафні санкції у розмірі 1% від статутного капіталу банку.

Варто нагадати, що з початку військових дій в Україні НБУ посилив валютні обмеження, щоб знизити витрати міжнародних резервів України на підтримку валютного курсу і запобігти непродуктивному відтоку капіталу.

Зокрема, з 4 травня було скорочено ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків з 15 до 5% від їх регулятивного капіталу. Також із 30 квітня регулятор заборонив банкам видавати нові ощадні сертифікати, номіновані у валюті. Клієнти зможуть розмістити валюту лише на депозити. Ці та інші зміни закріплені ухвалою №88.

Крім того, Нацбанк обмежив доступ до відкритої інформації про учасників ринку небанківських послуг під час воєнного стану. Це рішення прийняте для того, щоб її не використав агресор.

Зокрема, НБУ обмежив відкритий доступ користувачів до даних із окремих реєстрів та переліків. А саме – до даних Державного реєстру фінансових установ, реєстру колекторських компаній, Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів, та низки небанківських фінансових груп.

НБУ також посилив обмеження на транскордонні операції громадян, щоб запобігти непродуктивному відтоку капіталу з країни. Зміни зазнали, зокрема, операцій quasi cash, до яких належить поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, покупка віртуальних активів тощо.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні знизився обіг готівки у касах банків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».