НБУ готується до переходу Системи електронних платежів на цілодобовий режим роботи і міжнародний стандарт ISO 20 022.
За даними прес-служби регулятора, запуск тестового стенда СЕП нового покоління запланований вже на 1 квітня.
Українські банки отримають перші формати кредитового перекладу на базі стандарту ISO 20 022 для практичного відпрацювання та реалізації.
Про це йшлося під час онлайн-зустрічі представників НБУ і керівників банків-членів FLIFI - форуму провідних міжнародних фінансових установ.
Як повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан, Нацбанк чекає від банків України активного залучення до тестування взаємодії з усучасненою версією СЕП.
«Ми абсолютно відкриті і готові спільно з усіма учасниками ринку працювати над тим, щоб модернізація платіжного ринку проходила комфортно і зручно для банків і їх клієнтів», – прокоментував Олексій Шабан ініціативу НБУ.
Він також акцентував, що рішення про дату остаточного переходу всієї банківської системи України на нове покоління СЕП буде прийнято в діалозі з банками. Зокрема, експерт звернув увагу, що повний перехід буде можливий тільки тоді, коли левова частка банків готова буде працювати в оновленій СЕП, щоб жоден клієнт не відчув незручностей.
Крім того, в рамках онлайн-зустрічі банкіри обговорили питання можливості обробки і зберігання даних банками в хмарних сервісах.
НБУ дуже позитивно ставиться до використання нових технологій в банківській системі. Заступник Голови Національного банку зазначив, що «розвиток інновацій підвищує якість обслуговування клієнтів та ефективність банківських процесів».
З прийняттям профільного законодавства НБУ також отримає законодавче право на регулювання використання хмарних сервісів в діяльності банків України.
Однак фахівці регулятора вже зараз почнуть відпрацьовувати можливі зміни в регулюванні оптимального використання хмарних сервісів банківськими установами і вимоги до захисту інформації в них.
В рамках зустрічі фахівці домовилися створити робочу групу з цього питання. Вона допоможе виробити спільний план дій і рекомендації для використання конкретних технологій і сервісів в банківській системі України, розгортання яких в «хмарі» можливо вже зараз, при чинній законодавчій і нормативній базах.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кількість карток Visa в Україні зростає, але Mastercard лідирує.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».