Нацбанк: кількість магазинів з терміналами зросла на 33,5%

  • Юлия
  • 21.08.2020 924

За даними НБУ, кількість суб'єктів господарювання, які приймають в своїх торгових точках платіжні картки, склала 297 тисяч станом на 1 липня 2020 року.

Як повідомляє прес-служба Національного банку України кількість торговельних POS-терміналів зросла до 340,6 тисяч одиниць, це 11,2%.

Разом з тим, більше чотирьох п'ятих від усіх POS-терміналів в торгових точках повністю забезпечують безконтактну оплату, а саме 84,3% торгових POS-терміналів.

Крім того, наголошується, що кількість платіжних терміналів в торгівельних мережах в розрахунку на 1 млн населення України склало 8,5 тисячі штук на 1 липня 2020.

Поширення термінальної мережі на території України досить нерівномірно в різних регіонах країни. Найменше платіжних пристроїв на одного жителя припадає в західних областях, а також у Донецькій і Луганській областях.

Лідирують за кількістю банківських карток і платіжних пристроїв для їх обслуговування Київ, а також Київська, Дніпропетровська, Харківська області.

Всього в Україні зареєстровано 70 учасників карткових платіжних систем за станом на 1 липня 2020.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що обсяги і кількість операцій зі зняття готівки в Україні падають. Цьому сприяє, в першу чергу, розширення платіжної інфраструктури в Україні – більшість торгових точок обладнано платіжними терміналами.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».