Нацбанк: небанківський фінсектор залишається високоприбутковим

  • Юлия
  • 01.06.2021 2523

За даними регулятора, в першому кварталі року небанківський сектор залишався прибутковим, а практично всі сектори виросли в обсягах операцій.

Повідомляється, що трансформація небанківського ринку продовжилася шляхом добровільного виходу неактивних фінансових компаній з ринку.

Найближчим часом в Україні також очікується оновлення законодавства у сфері регулювання небанківського ринку. Очікується, що це буде сприяти підвищенню його прозорості і платоспроможності.

Також серед цілей оновленого законодавства - належне управління ризиками та захист прав споживачів.

Повідомляється, що в порівнянні з попереднім кварталом активи страхових компаній зменшилися на 1%. Разом з тим, в I кварталі прибутковість сегмента страхування життя зберіглася. Однак через зростання адміністративних витрат в річному вимірі показники рентабельності знизилися.

Відзначається, що за минулий квартал коефіцієнти збитковості в річному вимірі практично не змінилися. Вони складають на даний момент 47% для обов’язкових і 41% для добровільних видів страхування.

За даними НБУ, активи кредитних спілок і їх кредитування ростуть повільно. Зокрема, в I кварталі частка непрацюючих кредитів перевищила докарантинний рівень 2020 року на 2 – 4 п. п.

Однак, незважаючи на невисоку операційну ефективність в I кварталі, кредитні спілки отримали прибуток через скорочення відрахувань в резерви кредитних збитків.

Крім того, знизити витрати вдалося завдяки зниженню співвідношення операційних витрат до операційних доходів. Зростання останніх, зокрема, обумовлено збільшенням процентного спреда. Проте наголошується, що власний капітал незначно збільшився за рахунок прибутку. А обсяг депозитів залишався майже незмінним. Проте, в І кварталі 9 кредитних спілок порушували вимоги до достатності капіталу.

Що стосується фінкомпаній, їх активи істотно знизилися переважно внаслідок виходу з ринку найбільшої за обсягом активів компанії, яка працювала з юрособами. При цьому, вже три квартали поспіль кредити фінкомпаній домогосподарствам ростуть після скорочення на початку коронакризи.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні з грошовими переказами зайшов британський фінтех-стартап Revolut.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».