Нацбанк оштрафував 45 НФУ за нерозкриття власників

  • Юлия
  • 21.12.2021 1069

Регулятор оштрафував 45 небанківських фінустанов за порушення вимог щодо розкриття структур власності.

Повідомляється, що Нацбанк застосував заходи впливу через неподання або невчасне подання документів про структуру власності. Такі рішення регулятор ухвалив 13, 14 та 15 грудня 2021 року.

Зокрема, 14 квітня регулятор затвердив вимоги щодо структури власності постачальників фінансових послуг. Також було визначено чіткі критерії їх прозорості.

Відповідно до чинного законодавства, всі небанківські фінустанови, за винятком кредитних спілок, а також лізингодавці, оператори поштового зв’язку, які мають право надавати окремі фінпослуги, повинні були подати в НБУ інформацію про свою структуру власності до 17 червня 2021 року.

Як повідомляє Нацбанк, на сьогоднішній день документи про свої структури власності не подали 128 із майже 1500 небанківських фінустанов. З них 75 розташовані на непідконтрольних територіях.

Водночас 110 фінустанов надали інформацію несвоєчасно. У такому разі регулятор вживає заходів впливу до небанків, включаючи штрафні санкції. У разі повторних порушень покарання будуть суворішими – аж до виключення з реєстру та анулювання ліцензій.

У той же час, прозорі структури власності, за попередньою оцінкою, мають 847 небанківських фінустанов, а непрозорі – 323. Ще 165 фінкомпаній потребують додаткової перевірки регулятора.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що PSP Platon отримав нагороди у двох номінаціях PaySpace Magazine Awards 2021.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».