Нацбанк скасував комісії за «карантинні» виплати бізнесу

  • Юлия
  • 22.04.2021 2598

Тимчасове рішення про те, щоб скасувати комісії на період здійснення виплат застрахованим особам, введено з 21 квітня.

За даними регулятора, НБУ не буде стягувати з банків комісію за перекази держдопомоги бізнесу під час локдауна. Зокрема, маються на увазі комісії за проведення операцій в системі електронних платежів.

Варто нагадати, що в квітні поточного року уряд вирішив продовжити практику надання одноразової державної допомоги найманим працівникам підприємства або фізособам-підприємцям, що спеціалізуються на певних видах економічної діяльності і можуть втратити доходи в разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів у 2021 році.

Як говориться в повідомленні НБУ, дане рішення тимчасове – виключно на час посиленого карантину. Відзначається, що кошти для виплати допомоги перераховуються Міністерством соціальної політики на окремий рахунок Пенсійного фонду, відкритий в Ощадбанку.

У свою чергу, Ощадбанк буде перераховувати кошти на банківський рахунок заявника, вказаний в заяві на отримання допомоги від держави.

Крім того, регулятор зазначає, що безкоштовними будуть операції з повернення банками незарахованих сум коштів допомоги по ряду причин.

Зокрема, для учасників системи діють тарифи на обробку електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень замовника в СЕП, що залежать від суми платежу. Дані тарифи становлять:

– від 0 до 5 тисяч гривень – 0,35 гривні, без ПДВ;

– від 5,01 тисяч гривень до 100 тис. Гривень – 1,20 гривні без ПДВ;

– від 100,01 тисяч гривень – 10 гривень, без ПДВ.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ не планує переносити стрес-тестування банків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».