Нацбанк перевів електронні гаманці та інші рахунки у формат IBAN

  • Юлия
  • 28.07.2022 377

За даними НБУ, номери платіжних рахунків користувачів та електронних гаманців приведені у відповідність до міжнародного стандарту IBAN.

Так, зазначається, що Нацбанк визначив структуру формування номерів платіжних рахунків користувачів та електронних гаманців згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 13616 (далі – стандарт IBAN).

Таким чином, номери рахунків електронних гаманців складатимуться з 29 символів (літер та цифр), а також номер банківського рахунку.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 26 липня 2022 року № 158 «Про запровадження номера платіжного рахунку користувача та електронного гаманця в Україні» (далі – Постанова № 158).

Повідомляється, що таким буде уніфікований підхід до формування всіх видів рахунків та електронних гаманців. За даними НБУ, це дозволить прискорити та автоматизувати проходження платежів в Україні, забезпечить користувачам платіжних рахунків такий самий рівень зручності при здійсненні платежів, як і користувачам банківських рахунків.

Відомо, що номер платіжного рахунку користувача та електронного гаманця обов’язково вказуватиметься у всіх платіжних інструкціях. Уточнюється, що мають на увазі у розпорядженнях користувача про надання послуг щодо виконання платіжної операції.

Постанова № 158 набирає чинності з дня набрання чинності Законом України “Про платіжні послуги”.

До речі, варто нагадати, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації актів законодавства ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (ратифікованою Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII).

Усі трансакції у країнах ЄС здійснюються за стандартами, розробленими міжнародними чи європейськими органами стандартизації. У контексті перекладів одним із таких обов’язкових стандартів є, зокрема, стандарт IBAN. Цей стандарт розроблено Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) та Європейським комітетом із банківських стандартів (ECBS).

Із серпня 2019 року банки України формують номер банківського рахунку своїм клієнтам у стандарті IBAN.


Підписатися на розсилкуНагадаємо, раніше ми писали, що Нацбанк спростив правила продажу валюти для банків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».