Нацбанк пообіцяв повернутися до плаваючого курсу

  • Юлия
  • 20.04.2022 434

Згідно з даними, опублікованими на сайті регулятора, Україна планує повернутися до ринкових механізмів регулювання курсу.

По мірі нормалізації функціонування економіки та фінансової системи Нацбанк має намір повернутися до режиму інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням.

На сайті регулятора про це йдеться в Основних засадах грошово-кредитної політики на період воєнного стану.

Варто нагадати, що Нацбанк вимушено зафіксував обмінний курс та запровадив низку адміністративних обмежень з метою збереження фінансової стабільності в Україні. Зокрема, обмеження торкнулися валютних операцій та руху капіталу.

У поєднанні з високим рівнем невизначеності подібні заходи значно обмежують вплив ринкових інструментів на функціонування грошового та валютного ринків. Таким чином, НБУ на якийсь час відклав прийняття рішень щодо облікової ставки.

Зазначається, що в міру відновлення здатності валютного ринку до самобалансування НБУ й надалі послаблюватиме валютні та капітальні обмеження. Таким чином поступово повернеться до плаваючого курсоутворення.

Нацбанк вважає важливою передумовою для цього відчутне зростання обсягів пропозиції валюти, а саме з боку експортерів в умовах пожвавлення виробництва та відновлення транспортної логістики. Згодом відмова від фіксованого курсу та ослаблення обмежень дозволяють уникнути накопичення значних макроекономічних дисбалансів.

Повідомляється, що НБУ планує відновити прогнозний цикл та повернутися до застосування ключової ставки як основного монетарного інструменту для зниження інфляції до мети НБУ у 5% та утримання під контролем інфляційних очікувань.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, щоб уберегти заощадження від мародерів, українці віднесли гроші в банки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».