Нацбанк пояснив, чому блокуються перекази з картки на картку

  • Юлия
  • 22.07.2021 2632

Останнім часом в Україні почастішали скарги користувачів онлайн-банкінгу на блокування банками переказів навіть на незначну суму.

Повідомляється, що при пересиланні коштів фінансові установи вимагають надати документи для того, щоб провести операцію.

За даними НБУ, такі дії законні в тому випадку, якщо у банка є підозри, що операція незаконна.

Так, в кожній фінансовій установі працює власна система фінансового моніторингу. Її завдання - не допустити, щоб клієнти за допомогою своїх рахунків відмивали гроші, вели незаконну діяльність, давали хабар, брали його та ін.

Як зазначає НБУ, банк має право зупинити операцію, яка має ознаки підозрілої. Крім того, банк зобов’язаний зупинити операцію, якщо підозрює, що вона має ознаки кримінального злочину. Про це повідомляється в роз’ясненні НБУ.

Таким чином, особливо ретельній перевірці з боку банків піддаються:

– операції з PEP (публічні особи, чиновники і депутати);

– операції з готівкою;

– незвичайні для клієнта операції;

– ФОП і компанії, які відкрилися менше трьох місяців тому;

– операції на значні суми

Разом з тим, сума, яка піддається перевірці, залежить від фінансового моніторингу конкретного банку, але не може бути більше 400 тис. грн.

Якщо переказ все ж заблокували, щоб виправити ситуацію, достатньо надати документи, що підтверджують легальне походження коштів.

Зокрема, це може бути довідка про доходи, інформація про яку-небудь угоду, в рамках якої проходить операція, декларація.

Доречі, українці скаржаться навіть на те, що банки блокують депозити, які вже розміщені на банківському рахунку. У цьому випадку експерти радять користуватися послугами одного й того ж банку. Згодом у фінансовій установі накопичиться достатня кількість інформації, щоб перевіряти операції навіть без додаткових довідок і документів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard спростила конвертацію криптовалюти в фіатні валюти.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».