Нацбанк попередив про зростання шахрайських операцій із картками

  • Юлия
  • 16.02.2022 280

За даними прес-служби НБУ, у 2021 році на один мільйон гривень видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії або сумнівні операції припадало 65 гривень.

Зазначається, що це на 35% більше, ніж у 2020 році, – на той момент ця сума становила 48 гривень.

Як зазначає заступник голови Нацбанку Олексій Шабан, якщо говорити про рівень збитків від незаконних дій із платіжними картками у загальному обсязі всіх таких операцій, то він залишився відносно низьким.

У 2021 році найпоширенішими шахрайськими схемами були продаж неіснуючих товарів, телефонні шахрайства, псевдовиграші, фішингові ресурси для присвоєння грошей або збору персональних даних, а також заволодіння грошима під приводом надприбутків і прохання знайомих про допомогу в соціальних мережах.

Зокрема, у 2021 році на один мільйон гривень видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії або сумнівні операції припадало 65 гривень. Це не багато, проте все ж таки більше, ніж у 2020 році: тоді було 48 гривень.

За даними Нацполіції, загалом за минулий рік кіберзлочинці обдурили громадян більше ніж на 193 мільйони гривень. Найбільш поширеним методом шахрайства з платіжними картками в Україні, як і у світі, як і раніше, залишається соціальна інженерія. Завдяки її застосуванню люди самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток.

Разом з тим, у торговельній мережі на один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карток обсяг збитків від шахрайських дій зменшився з 61 гривні (у 2020 році) до 40 гривень (у 2021 році), у банкоматах — з 33 гривень (у 2020 році) ) до 29 гривень (у 2021 році).

Також за 2021 рік майже на 45% зменшилась середня сума шахрайської операції у торговельній мережі. У 2020 році вона становила 1984 гривень, а знизилася до 1086 гривень у 2021 році. На одну незаконну операцію у 2021 році в середньому припадало близько 1600 гривень, що на 16% менше, ніж у 2020 році – на той момент та сума становила 1900 гривень.

Проте, за даними прес-служби НБУ, на 1 млн. гривень видаткових операцій з платіжними картками, здійснених в Інтернеті, обсяг збитків збільшився з 61 гривні до 114 гривень за рік.

Для того, щоб убезпечити себе від шахраїв, у Нацбанку радять мати окремий телефонний номер для взаємодії із фінансовою установою. Його варто зареєструвати та «прив’язати» до своїх паспортних даних. А також уважно стежити за тим, де розміщується інформація про фінансовий номер, контролювати свій смартфон або мобільний телефон та не залишати його без нагляду.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кожна друга транзакція Mastercard у світі тепер безконтактна.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».