За даними Нацбанку, недавно до списку колекторів додалися ще 3 юридичних особи.
Компанії успішно пройшли реєстрацію в Національному банку і отримали статус колекторських компаній.
Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг прийняв рішення про видачу ліцензії 17 вересня.
Варто нагадати, що 3 вересня Нацбанк зареєстрував перші 5 колекторських компаній, а 13 вересня зареєстрував ще 2 колекторські компанії.
Повідомляється, що на сьогоднішній день в Україні офіційно зареєстровано вже 10 колекторських компаній, пише finclub.
Зокрема, в цьому році в Україні вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній і фінустанов при врегулюванні простроченої заборгованості по споживчих кредитах.
Варто нагадати, що для надання колекторських послуг в рамках нового законодавства, установа повинна пройти реєстрацію в Нацбанку. Таким чином, всі компанії, які на день набрання чинності відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з врегулювання простроченої заборгованості та планували продовжувати її, мали термін з 14 липня по 13 серпня 2021 року, щоб подати в НБУ необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній.
У разі відсутності компанії в реєстрі колекторських компаній після 14 жовтня 2021 кредитор або новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір з незареєстрованою в НБУ компанією на надання послуг з врегулювання простроченої заборгованості.
Всього документи в НБУ для отримання статусу колекторських подали 64 компанії, включаючи 12 небанківських фінустанов і 52 юрособи без ліцензій на надання фінпослуг.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні продовжують обмеження на перевірки бізнесу.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».