Нацбанк розповів, як буде регулювати ринок ломбардів

  • Юлия
  • 15.05.2020 899

НБУ планує обмежити відповідальність клієнтів за кредитними договорами з ломбардами.

Таким чином, якщо позичальник буде нездатний оплатити борг з урахуванням відсотків за користування позикою, то повна сума його заборгованості буде погашена за рахунок застави. Тому ніяких додаткових вимог до нього у ломбарду залишатися не повинно.

Зусилля Нацбанку будуть спрямовані на те, щоб клієнти були достатньо поінформовані про умови кредитування.

Крім того, в рамках нових ініціатив НБУ ломбарди зможуть здійснювати переказ грошових коштів без відкриття рахунків і проводити готівковий обмін валют.

Крім цього, НБУ має намір спростити вимоги до ломбардів в питаннях місць надання послуг і організації приміщення, а також безпеки, обліку документів і звітності.

Що стосується нагляду за ломбардами, переважною формою залишиться безвиїзний нагляд. При цьому вимоги до капіталу будуть наступні: підтримка капіталу на рівні 500 тис. гривень, і не менше 1 млн гривень при наявності відокремлених підрозділів.

Підписатися на розсилку

Крім того, НБУ планує встановити додаткові або підвищені вимоги для ломбардів, що надають широкий спектр послуг. При цьому, в рамках створення більш сприятливих для розвитку ринку умов регулятор має намір чітко врегулювати і розширити джерела фінансування ломбардів.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ створив мобільний додаток для ідентифікації клієнтів банків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».