Нацбанк розповів про кредитні канікули під час воєнного часу

  • Юлия
  • 03.03.2022 367

Регулятор дозволив українським банкам не враховувати несплату за кредитами як прострочення у воєнний час і протягом 30 днів після цього, якщо несплата пов'язана з російською агресією.

Цю інформацію регулятор повідомив на сторінці у Facebook. Зокрема, Нацбанк також звернув увагу позичальників на низку організаційних питань.

Зокрема, про кредитні канікули необхідно домовитись безпосередньо з банком, повідомляє НБУ.

Повідомляється, що якщо позичальники мають достатній запас ресурсів для продовження діяльності та обслуговування позички, надалі потрібно сплачувати.

Кредитні канікули – це відстрочка сплати боргу, а не його списання або прощення. Тобто це лише деяка пауза, відстрочка у розрахунках клієнта з банком під час воєнного стану країни.

Така «перерва» може стосуватися сплати як основної суми кредиту, чи «тіла» кредиту, і нарахованих відсотків.

НБУ зазначає, що домовленість між банком та позичальником є ​​добровільною. У воєнний час багато банків вже самостійно ініціювали відстрочення сплати за кредитами. Ця інформація доступна на офіційних сайтах банків.

Якщо клієнт відчуває, що через зниження доходів «не тягне» кредит, слід звертатися до банку з проханням про кредитні канікули. Варто звернути увагу на те, що кредитні канікули не зменшують суму боргу. Натомість, можливість відстрочення сплати основний суми кредиту чи нарахованих відсотків за кредитом залежить від пропозицій конкретного банку.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в мережі з’явилися фейкові сайти фондів, які збирають гроші на допомогу ЗСУ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».