Нацбанк розробляє рекомендації щодо безпеки онлайн-банкінгу

  • Юлия
  • 11.08.2021 2569

Регулятор розробляє методичні рекомендації щодо посилення безпеки онлайн-операцій з використанням карток, мобільних додатків, чат-ботів в месенджерах і операцій в онлайн-банкінгу.

За даними глави Національного банку України Олексія Шабана, інформація, зазначена на платіжних картах, досить часто використовується зловмисниками в шахрайських схемах.

Щоб українці були впевнені в тому, що банки достатньо захищені від шахрайських атак, Нацбанк розробляє методичні рекомендації для банків.

Регулятор найближчим часом опублікує рекомендації з безпеки і моніторингу операцій, в тому числі з використанням платіжних карток, побудови мобільних додатків, інтернет-банкінгу та чат-ботів, зазначив Шабан.

За даними Національного банку, рекомендації фахівців будуть базуватися на принципах побудови та організації кібербезпеки. За попередніми даними, вони містять вимоги до мобільних додатків, механізми запобігання використанню втрачених даних, заходи зі відновлення доступу до додатка (аккаунту), вимоги до процедури зміни фінансового номера і вимоги до захисту операцій з платіжними картками.

Варто нагадати, що Нацбанк підвищує кіберзахист в сфері переказу коштів. Постановою Правління НБУ від 19 травня 2021 року №43 затверджено Положення про захист інформації і кіберзахисту в платіжних системах, пише finance.

Зокрема, даний документ передбачає вимоги до використання засобів захисту інформації та підвищення рівня безпеки платіжних послуг для користувачів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що соцінженерія набирає обертів: аферистка обманула українців на 300 тисяч.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».