Нацбанк дозволив населенню купувати готівкову валюту

  • Юлия
  • 15.04.2022 646

Регулятор дав дозвіл банкам на продаж населенню готівкової іноземної валюти та уточнив правила погашення банками позик перед нерезидентами.

Так, за даними, опублікованими на сайті НБУ, банкам дозволено продавати готівкову іноземну валюту населенню з 14 квітня 2022 року.

Повідомляється, що відновлення продажу готівкової валюти банками сприятиме зменшенню можливостей функціонування ринку нелегальних валютообмінних операцій, що знизить ризики для громадян.

Водночас, для запобігання тиску на валютний ринок Національний банк передбачив, що уповноважена установа може здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальними обсягами купленої ним готівкової іноземної валюти та проданої.

За попередніми даними, така різниця розраховуватиметься, починаючи з 13 квітня 2022 року.

Крім того, Національний банк додатково визначив особливості встановлення курсів готівки для операцій уповноважених установ з клієнтами.

Зокрема, це:

– курс продажу готівкової валюти уповноваженими установами може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день вчинення правочину;

– курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не повинен бути нижчим від офіційного курсу НБУ на день укладання угоди.

Також з метою недопущення неконтрольованого виведення капіталу за межі України, НБУ заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що набрав чинності закон про 100% гарантію з банківських вкладів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».