Нацбанк дозволив відкривати рахунки за допомогою додатку «Дія»

  • Юлия
  • 16.06.2021 2562

В рамках виконання норм нового законодавства НБУ вніс зміни в ряд питань, пов'язаних з відкриттям банківських рахунків.

Згідно з постановою НБУ, яка набирає чинності з 16 червня 2021 року, українцям надали право пред'являти працівникам банку е-паспорт, е-паспорт для виїзду за кордон, е-свідоцтво про народження і дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків під час відкриття рахунків, використовуючи мобільний додаток «Дія».

Про це повідомляє rbc.ua з посиланням на прес-службу Національного банку України.

Варто нагадати, що в березні цього року ВР прирівняла електронні паспорти до паперових і пластиковим.

Зокрема, чинний закон дозволяє відображати в електронній формі інформацію, що міститься в паспорті громадянина в формі картки, в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також в інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання. Дана інформація міститься в е-паспорті і е-паспорті для виїзду за кордон.

Крім цього, НБУ розширив можливості використання рахунків умовного зберігання (ескроу) приватними нотаріусами. Вони тепер можуть відкривати рахунки умовного зберігання для вчинення нотаріальних дій щодо прийняття від боржника грошової суми боргу.

У свою чергу, в рамках цього закону, бенефіціари рахунку умовного зберігання, зазначені в договорі, як одержувачі коштів з цього рахунку, зможуть давати вказівку банку для перерахування іншій особі коштів з такого рахунку.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ разом з банками удосконалює платіжну інфраструктуру.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».