Нацбанк створює в Україні регуляторну пісочницю

  • Юлия
  • 24.05.2021 2786

Нацбанк, IFC та учасники фінринку обговорили майбутнє української регуляторної пісочниці.

Зокрема, Sandbox - це спеціальний правовий режим роботи для фінансових компаній, який дозволяє тестувати нові сервіси або продукти в обмеженому середовищі, не ризикуючи порушити ненароком якісь фінансові закони.

За даними НБУ, це фактично безпечне тестове середовище, в якому fintech-компанії можуть тестувати і випробувати свої ідеї, продукти на обмеженому колі користувачів. Подібні сервіси дозволяють збирати фідбек і вдосконалювати свій проект, або ж відмовляються від нього, якщо тестування покаже його неактуальність.

Це ідеальне місце, щоб перевірити життєздатність ідеї, на практиці зрозуміти, «злетить» інновація чи ні, відзначається в повідомленні НБУ.

Наприклад, компанія-стартап розробляє революційний продукт з використанням хмарних технологій. Дізнатися, чи буде він функціонувати в реальному житті, досить непросто. Тепер така компанія буде мати можливість прийти до Національного банку і отримати дозвіл на тестування технології в пісочниці.

Варто зазначити, що формат Sandbox використовується у всьому світі відносно недавно. Перша в світі пісочниця з’явилася в 2015 році у Великобританії. З того часу сервіс став найпопулярнішим форматом взаємодії фінансових регуляторів з fintech-компаніями. На даний момент в світі працює до 20 пісочниць.

Нацбанк України планує запустити регуляторну пісочницю до початку 2022 року в тестовому режимі. Повноцінний старт Sandbox запланований на друге півріччя 2022.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українці переходять з пластикових картjr на smart-годинник і фітнес-браслети.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».