Нацбанк створив реєстр небанківських фінансових установ

  • Юлия
  • 07.07.2020 941

В Україні запущена комплексна інформаційна система, в якій НБУ завантажує реєстри фінансових установ, прийнятих від Нацкомфінпослуг, попереднього регулятора.

Варто нагадати, що повноваження з регулювання та нагляду за ринком небанківських фінансових установ перейшов до НБУ 1 липня 2020 року. Так, тепер Нацбанк здійснює контроль страхових, лізингових, компаній НФУ, кредитних спілок та ломбардів.

За даними Нацбанку, в рамках завершення прийому функцій регулювання ринку НФУ відкрита Комплексна інформаційна система Національного банку України (КІС НБУ) на офіційному веб-сайті. У неї завантажені реєстри НФУ, прийняті від попереднього регулятора – Нацкомфінпослуг.

Даний реєстр дозволяє учасникам ринку і стороннім користувачам знаходити інформацію про фінустанови в Державному реєстрі фінансових установ. Крім того, вони отримують доступ до інформації з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінпослуги в онлайн-режимі.

При цьому, КІС НБУ надає можливість учасникам ринку подавати реєстраційні картки для внесення записів до Держреєстру фінустанов.

Дана комплексна інформаційна система забезпечує необхідний рівень функціоналу з ведення реєстрів НФУ на рівні попереднього регулятора і буде надалі доповнюватися і вдосконалюватися.

Підписатися на розсилку

КІС призначена виключно для ведення реєстрів фінустанов. Звітність учасників ринку тепер буде подаватися через web-портал Нацбанку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що британський Фінтех-стартап запускає платіжний сервіс для українців.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».