Нацбанк спростив банкам зарахування готівки на благодійність

  • Юлия
  • 04.03.2022 166

Регулятор спрощує вимоги до банків під час зарахування готівки для проведення фінансових операцій із зарахування коштів, призначених для благодійних цілей.

Як повідомляє прес-служба НБУ, на період дії військового стану в Україні спрощено окремі вимоги щодо перевірки джерел походження готівки у разі проведення банками фінансових операцій із зарахування коштів благодійної допомоги, спрямованої на забезпечення підтримки найбільш уразливих категорій населення, на рахунок Міністерства соціальної політики України, відкритий Національним банком.

Акцентується, що всі інші заходи у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення повинні вживатися банками відповідно до вимог закону «Про запобігання та протидії (легалізації) доходів, отриманих злочинним шляхом, та фінансування поширення зброї масової поразки». Це рішення затверджено постановою НБУ №32 від 02 березня 2022 року.

Повідомляється, що ухвала набула чинності в день затвердження – 2 березня 2022 року, та діє на період дії Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про запровадження військового стану в Україні».

Варто нагадати, що 27 лютого Національний банк України відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збору коштів на потреби армії у зв’язку із запровадженням військового стану в Україні, озброєною агресією РФ та небезпекою для державної незалежності України, її територіальною цілісністю.

Повідомляється, що станом на 2 березня 2022 року на цей спецрахунок було перераховано понад 6 млрд грн в еквіваленті загалом. Зокрема понад 253,5 млн. грн. в еквіваленті надійшло із-за кордону в іноземній валюті.

Також 1 березня Національний банк відкрив Міністерству соціальної політики поточний рахунок для гуманітарних цілей.

Детальна інформація та реквізити спецрахунку для допомоги українській армії – на сайті Нацбанку.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк розповів про кредитні канікули під час воєнного часу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».