Нацбанк спростив правила продажу валюти для банків

  • Юлия
  • 27.07.2022 271

За даними Нацбанку, в Україні запущено механізм, що ґрунтується на достатньому рівні міжнародних резервів, за рахунок чого і планується реалізовувати ухвалене рішення.

Так, з 27 липня 2022 року регулятор дозволив комерційним банкам продавати у готівковому сегменті валютного ринку половину безготівкової валюти, купленої у громадян з 13 квітня 2022 року, додатково до продажу придбаної з цієї ж дати готівкової валюти.

Повідомляється, що таким чином НБУ має намір сприяти загальному збільшенню валютної пропозиції на внутрішньому ринку, що має кардинально знизити девальваційний тиск.

Разом з тим, в НБУ заявляють, що на рівні міжнародних резервів регулятора прийняте рішення позначиться незначно, а ефект залишиться «помірним та контрольованим», пише psm7 з посиланням на регулятора.

Таким чином, наведені зміни та низка інших уточнюючих змін внесено постановою Правління Національного банку України від 26 липня 2022 року № 159 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18». Ця постанова набирає чинності сьогодні, з 27 липня.

Національний банк України дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню з 14 квітня 2022 р.

Разом з тим, Нацбанк передбачив, що банки можуть здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальними обсягами купленої ним готівкової іноземної валюти та проданої. Це було необхідно для запобігання додатковому тиску на валютні резерви в умовах значного переважання попиту на пропозицію у безготівковому сегменті валютного ринку та реалізації відкладеного попиту з боку громадян.

Підписатися на розсилкуНагадаємо, раніше ми писали, що в Україні виділили перші 400 грантів для бізнесу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».