Нацбанк спростив регулювання кредитних спілок

  • Юлия
  • 11.05.2022 359

За даними прес-служби НБУ, регулятор дозволив кредитним спілкам визначати рівень прострочення договорів кредиту відповідно до нових умов, пов'язаних з реструктуризацією зобов'язань за таким договором.

Крім того, для кредитних спілок продовжено максимально можливий термін дії плану відновлення фінансової стійкості. На даний момент він становитиме 18 місяців.

За даними НБУ, також було знято обмеження на пролонгацію кредитних договорів, укладених із пов'язаними особами кредитної спілки.

Повідомляється, що в рамках нових умов Національний банк може за власною ініціативою продовжувати термін виконання рішень щодо застосування заходів впливу, термін виконання яких припадає на період воєнного стану в Україні.

Ця ж норма стосується заходів впливу протягом 30 календарних днів з дня припинення або скасування військового стану та відноситься до всіх учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Ці та інші зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 10 травня 2022 р. № 97 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 р. № 39”. У повідомленні регулятора йдеться, що ухвала набирає чинності 11 травня 2022 року.

Таким чином, Національний банк продовжує знижувати регуляторне навантаження на кредитні спілки у зв’язку з військовим становищем та удосконалює нормативно-правову базу для ринків небанківських фінансових послуг.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у США випустили пам’ятні монети із зображенням української Свободи.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».