Нацбанк посилить вимоги до кредитних брокерів

  • Юлия
  • 16.09.2021 2486

Регулятор планує перевіряти репутацію і знання кредитних посередників, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Як повідомляє регулятор, проект постанови про нові вимоги до кредитних посередників небанківських фінустанов і до їх діяльності в сфері споживчого кредитування опублікований для обговорення.

На думку експертів, більш жорсткі вимоги до брокерам сприятимуть залученню на ринок професійних учасників.

Разом з тим, проект запроваджує механізми контролю за діяльністю кредитних посередників. Крім того, він зобов'яже небанківські фінустанови розкривати інформацію про роботу з кредитними посередниками.

Документ передбачає вимоги до бездоганної ділової репутації брокера. Крім того, потрібний достатній рівень їх знань в сфері споживчого кредитування та законодавства про захист прав споживачів фінпослуг.

Більш того, проект пропонує визначити порядок включення кредитних посередників до відповідного переліку НБУ за принципом «мовчазної» згоди.

Також планується встановити вимоги до небанківських кредитних фінустанов, які співпрацюють з брокерами.

Документ також передбачає введення вимог щодо розкриття інформації про кредитних посередників на сайтах фінансових установ, кредитних посередників, а також в місцях обслуговування клієнтів.

Проект передбачає процедуру визначення порядку контролю за діяльністю кредитних посередників з боку небанківських фінансових установ.

Крім того, документ визначає випадки, коли фінансова установа зобов’язана розірвати договір з брокером, якщо його діяльність не відповідає вимогам.

Всі бажаючі можуть надсилати в НБУ зауваження та пропозиції щодо проекту до 18 жовтня 2021 року.

Доречі, на початку вересня Нацбанк зареєстрував перші п’ять колекторських компаній України.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що близько 60% української молоді надають перевагу безготівковій оплаті.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».