Нацбанк вводить нові регуляторні технології

  • Юлия
  • 12.07.2021 2615

Регулятор розробив проект Концепції розвитку інноваційних наглядових та регуляторних технологій.

Проект публікується на сайті НБУ для загального обговорення, повідомляє прес-служба регулятора.

За даними регулятора, RegTech (регуляторні технології) - система управління регуляторними процесами у фінансовій області за допомогою технологій. Система також включає SupTech (наглядові технології) - використання технологій для полегшення і вдосконалення наглядових процесів з точки зору наглядових органів.

За попередніми даними, розвиток RegTech і впровадження SupTech дозволять побудувати ефективну, інноваційну та високотехнологічну систему нагляду, а також оптимізувати процеси дотримання регуляторних вимог для учасників фінансового сектора.

За даними глави НБУ Кирила Шевченка, кількість регуляторів у всьому світі, які вже розробили або ведуть розробку стратегій щодо впровадження SupTech і розвитку RegTech, щорічно зростає.

На даний момент окремі регулятори вже мають офіційну платформу для розробки або тестування інструментів SupTech і RegTech-рішень, а також спеціальні підрозділи для підтримки їх розвитку.

В НБУ переконані, що сприяння розвитку даних технологій, засноване на постійній комунікації, взаємодії та співпраці регулятора з піднаглядними суб’єктами і RegTech-компаніями, – є запорукою сталого розвитку фінансового ринку. Зокрема, технології дозволяють вдосконалювати чинні наглядові та регуляторні процеси з метою виявлення та попередження потенційних ризиків в діяльності фінансового сектора.

Повідомляється, що проект Концепції розроблений в рамках реалізації декількох стратегій НБУ. Зокрема, Стратегії розвитку фінансового сектора до 2025 року, стратегії Національного банку до 2025 року та Стратегії розвитку Фінтех в Україні до 2025 року. Робота над цим документом почалася в 2019 році спільно зі Світовим банком.

Крім того, документ містить аналіз поточного стану взаємодії банків, профільних компаній і НБУ з обґрунтуванням необхідності трансформаційних змін, розкриває основні питання за напрямками впровадження відповідних рішень в світі і в Україні.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні викрили Майнінг-ферму, яка працювала на території обленерго.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».