НБУ частково зніме валютні обмеження для імпортерів

  • Юлия
  • 01.07.2022 151

Разом із Міністерством економіки регулятор розробляє варіанти пом'якшення валютних обмежень для імпортерів, повідомляється у письмовому коментарі прес-служби НБУ виданню Forbes.

Варто зазначити, що Мінекономіки наполягає на тому, щоб Нацбанк скасував обмеження на купівлю валюти та її переведення для купівлі імпортних товарів уже з 1 липня.

Про це повідомив перший заступник міністра економіки Денис Кудін. На думку фахівців Мінекономіки, ці обмеження добре спрацювали на початку війни, але зараз гальмують розвиток бізнесу.

На даний момент, за рішенням НБУ, це можливо тільки для критичного імпорту, список якого затверджує Кабмін.

Регулятор, натомість, не планує так швидко відмовлятися від чинних правил, зазначає топ-менеджер НБУ, який надав перевагу, щоб його ім’я у статті не згадували.

Зокрема, прес-служба регулятора офіційно повідомила, що закон про повернення ПДВ та мита на імпортні товари, скасовані на початку війни, створить передумови для скасування обмежень на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту товарів.

Разом із Мінекономіки Нацбанк на сьогоднішній день опрацьовує варіанти пом’якшення обмежень для імпортерів, повідомили у НБУ.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що до 2023 року глобальна нестача чіпів позначиться на безконтактних платежах.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».