НБУ: до кінця року інфляція зросте до 20%

  • Юлия
  • 05.05.2022 342

За прогнозами фахівців Національного банку України, у 2022 році зниження ВВП може становити близько 30%.

Регулятор оцінив рівень інфляції за період квітня 15,9%. Крім того, помічено зниження частки непрацюючих підприємств – з 32% на початку березня до 17% станом на кінець квітня.

За словами глави фінансового регулятора Кирила Шевченка, аналітики НБУ провели дослідження зростання цін на споживчу продукцію на основі web-scraping. Дана технологія передбачає парсинг цін із сайтів онлайн-супермаркетів.

За прогнозами експертів, до кінця поточного року інфляція становитиме 20%. Зростання цін Кирило Шевченко назвав значним, але контрольованим.

Для порівняння Шевченко нагадав, що у 2015 році інфляція сягала 60%. Поряд із тим, що відбувається, аналітики Нацбанку фіксують зниження частки непрацюючих підприємств.

Повідомляється, що ділова активність поновлюється, а кількість безробітних поступово скорочується. За даними соціологічної групи «Рейтинг», близько 40% громадян залишалися без роботи та доходу у квітні поточного року. Водночас 59% людей, які до війни були працевлаштовані, продовжують працювати і зараз, пише psm7.com із посиланням на НБУ.

Як повідомив голова НБУ, економіка відновлюватиметься, але втрати від війни будуть значними. Істотно зросла міграція, порушилися виробничі зв’язки між регіонами. За оцінками експертів НБУ, у 2022 році ВВП скоротиться щонайменше на третину.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк штрафуватиме банки за порушення роботи у воєнний час.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».