НБУ виключив із реєстрів 50 фінкомпаній через відсутність ліцензій

  • Юлия
  • 22.02.2022 230

Регулятор виключив із державного реєстру фінустанов 50 постачальників фінансових послуг у зв'язку з тим, що у них немає чинних ліцензій.

Як йдеться у повідомленні регулятора, дані рішення 18 лютого 2022 року на засіданні ухвалив Комітет із нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

Варто нагадати, що 11 лютого поточного року набув чинності закон «Про фінансові послуги та фінансові компанії».

Цим Законом, зокрема, передбачається, що Національний Банк України виключає з державного реєстру фінансових установ та реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, довірчі товариства та надавачів фінансових послуг, які не мають ліцензій на надання фінансових послуг.

Як відомо, заключними та перехідними положеннями Закону передбачено, що ця вимога не поширюється на надавачів фінансових послуг, включених Національним банком до відповідного реєстру протягом останніх 12 місяців до набрання чинності Законом.

Цей закон встановив чіткі вимоги до роботи фінансових компаній та має стати фундаментальною основою для ринку фінансових послуг.

Більшість його положень буде введено в дію з 1 січня 2024 року, тобто для приведення фінансового ринку у відповідність до вимог нового законодавства встановлено перехідний період у два роки.

Проте деякі положення, що вносять зміни до чинних нормативно-правових актів, все ж таки набирають чинності з 1 січня 2022 року, 1 серпня 2022 року або ж з дня наступного за днем ​​опублікування Закону.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Digital-революція: Google змінює правила для рекламодавців за Apple.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».