НБУ змінив правила банківських QR-кодів для оплати товарів

  • Юлия
  • 10.02.2021 530

Регулятор змінив правила використання банківських QR-кодів для того, щоб ними було зручно користуватися для здійснення платежів.

За даними регулятора, скануючи QR-код, клієнт автоматично бачить на своєму смартфоні відкритий мобільний додаток свого банку з рахунком для оплати.

У тому випадку, якщо у клієнта не встановлено додаток, здатний відкрити та обробити такий QR-код, він буде автоматично переадресований на сторінку з інформацією про банки, в додатках яких реалізована ця функція.

Що стосується внесених змін, НБУ затвердив нову версію формату QR-коду і ввів код старту платіжного додатка.

Відзначається, що тепер будь-який банк на території України зможе інтегрувати цю опцію у своєму платіжному додатку.

Повідомляється, що нова версія формату QR-коду дає можливість оптимізувати кодування символів в QR-коді та зменшити його розмір.

Дані зміни, як і нова версія формату QR-коду, викладені в постанові НБУ, набирають чинності з 9 травня 2021 року.

Варто нагадати, що минулого року  НБУ затвердив єдині підходи до формування і використання QR-кодів для здійснення розрахунків. Зокрема, мова йшла про кредитні перекази.

З цього моменту ринок отримав уніфікований інструмент, що підвищує зручність розрахунків і вирішає проблему сумісності різних інфраструктур учасників ринку.

Подібна уніфікація буде сприяти широкому використанню QR-кодів при оплаті товарів і послуг, а також переведення коштів з рахунку на рахунок.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про шахрайські схеми в мережі: як українці втратили 252 млн гривень.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».