Регулятор змінив правила використання банківських QR-кодів для того, щоб ними було зручно користуватися для здійснення платежів.
За даними регулятора, скануючи QR-код, клієнт автоматично бачить на своєму смартфоні відкритий мобільний додаток свого банку з рахунком для оплати.
У тому випадку, якщо у клієнта не встановлено додаток, здатний відкрити та обробити такий QR-код, він буде автоматично переадресований на сторінку з інформацією про банки, в додатках яких реалізована ця функція.
Що стосується внесених змін, НБУ затвердив нову версію формату QR-коду і ввів код старту платіжного додатка.
Відзначається, що тепер будь-який банк на території України зможе інтегрувати цю опцію у своєму платіжному додатку.
Повідомляється, що нова версія формату QR-коду дає можливість оптимізувати кодування символів в QR-коді та зменшити його розмір.
Дані зміни, як і нова версія формату QR-коду, викладені в постанові НБУ, набирають чинності з 9 травня 2021 року.
Варто нагадати, що минулого року НБУ затвердив єдині підходи до формування і використання QR-кодів для здійснення розрахунків. Зокрема, мова йшла про кредитні перекази.
З цього моменту ринок отримав уніфікований інструмент, що підвищує зручність розрахунків і вирішає проблему сумісності різних інфраструктур учасників ринку.
Подібна уніфікація буде сприяти широкому використанню QR-кодів при оплаті товарів і послуг, а також переведення коштів з рахунку на рахунок.
Нагадаємо, раніше ми писали про шахрайські схеми в мережі: як українці втратили 252 млн гривень.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».