НБУ змінив умови ліцензування для небанківських компаній

  • Юлия
  • 31.03.2021 2764

В Україні діють тимчасові ліцензійні умови для небанківських фінансових установ та лізингодавців, які затвердив Нацбанк.

Документ, прийнятий НБУ, визначає вимоги до компаній, які мають намір отримати ліцензію і право надавати фінансові послуги.

У постанові пояснюються вимоги до здійснення даної діяльності, надається перелік документів, які необхідно подати для отримання ліцензії, а також описано порядок її анулювання.

Умови передбачають ряд уточнень з боку НБУ. Зокрема, заявники отримають право подавати документи регулятору не тільки в паперовому вигляді, а й у електронній формі.

По-друге, визначено порядок анулювання ліцензії за власним бажанням установи. Крім того, скасовується вимога подання фінансової звітності для отримання ліцензії тим особам, які мають намір здійснювати діяльність лізингодавця.

За даними Нацбанку, в документі передбачена вимога для небанківських фінансових установ подавати щорічний аудиторський звіт за результатами обов’язкового аудиту річної фінансової звітності.

Повідомляється, що постанова не змінює підходи до ліцензування небанківських установ, які були введені попереднім регулятором, кардинально. Більш того, ліцензії, видані ще Нацкомфінпослуг, продовжують діяти і після вступу в силу цього документа, пише finclub.

Разом з тим, Нацбанк розробляє нове положення про ліцензування і реєстрації постачальників фінпослуг, а також умови здійснення ними діяльності. Оновлені правила передбачають нові процедури видачі ліцензій, оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам керівників установ, погодження набуття істотної участі, оцінки фінансового стану установи, оцінки ділової репутації керівників та власників небанківських установ тощо.

Повідомляється, що дані Ліцензійні умови затверджені постановою НБУ від 30 березня 2021 №27 і вступають в силу з сьогоднішнього дня, 31 березня, 2021 року.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українець створив один з найбільших в світі сервісів для атак на банки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».