НБУ: як швидко відновиться економіка після коронкризи

  • Юлия
  • 22.01.2021 645

На думку експертів, в 2021 і наступних роках економіка України буде зростати на рівні 4%.

Що стосується 2020 року, зростання було істотно меншим, ніж очікувалося, повідомляється в матеріалах Національного банку України.

Так, за оцінками фахівців Нацбанку в 2020 році темп зниження реального ВВП склав 4,4%. Це менше, ніж очікувалося в попередньому прогнозі (6%).

Проте, економіка України відновлювалася досить швидко в другому півріччі. Зокрема, після проходження твердої фази карантину падіння ВВП в III кварталі сповільнилося в річному вираженні до 3,5%. У IV кварталі ситуація була така ж.

А ось посилення карантину в листопаді не мало значного впливу на ділову активність, повідомляє Нацбанк.

У документі, представленому НБУ, відзначається, що швидке відновлення економіки зумовлено, перш за все, зростанням внутрішнього споживання. Зокрема, роздрібна торгівля в останньому кварталі 2020 продовжувала стрімко зростати, проте інвестиційна активність бізнесу залишалася низькою.

Експерти НБУ прогнозують, що в 2021 році економіка надолужить практично всі втрати від коронакрізи. Очікується, що ВВП України підтягнеться на 4,2% і продовжить рости на рівні близько 4% в найближчі 3 роки.

Очікується, що найбільш вагомим двигуном, як і раніше, буде стійкий внутрішній попит. Зниження рівня невизначеності на тлі пандемії буде сприяти відновленню інвестиційної активності.

Крім того, на думку експертів, профіцит поточного рахунку досягне одного з найвищих рівнів в історії України – 4,8% ВВП. Проте, в наступні два роки поточний рахунок платіжного балансу повернеться до дефіциту.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні – 40 нових фінпроектів з ознаками шахрайства.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».