НБУ має намір скасувати обмеження на покупку валюти для бізнесу

  • Юлия
  • 14.07.2021 2491

Найближчим часом Національний банк планує почати поступове скасування обмежень на придбання бізнесом іноземної валюти без зобов'язань.

Зокрема, за даними заступника голови НБУ Юрія Гелетея, регулятор готовий рухатися далі на шляху до валютної лібералізації.

За даними фахівців, наступним важливим кроком в даному напрямку стане зняття вимоги для бізнесу по частині купівлі іноземної валюти під зобов'язання.

На думку команди регулятора, дане рішення буде мати значно більший вплив на валютний ринок в Україні, ніж останні лібералізаційні заходи, повідомляє interfax.

На даний момент в Нацбанку активно дискутують на цю тему, щоб прийти до консенсусу з приводу розбіжностей. У будь-якому випадку, зазначають експерти, зняття даного обмеження буде не швидким, а буде проходити поступово.

Варто нагадати, що в січні 2021 року Нацбанк зняв заборону для клієнтів банків – юридичних осіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах «форвард».

І зовсім недавно, 30 червня, регулятор дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту фізособам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює таку операцію.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що SWIFT запустив сервіс попередньої перевірки реквізитів рахунків.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».