НБУ не буде карати кредитні спілки за порушення через карантин

  • Юлия
  • 25.10.2021 2737

Нацбанк повідомив, що за порушення, викликані карантином, не застосовуватиме заходів впливу до кредитних спілок до кінця червня наступного року.

Зокрема, регулятор не застосовуватиме санкції за порушення вимог, яке обмежує ризики за операціями з фінансовими активами щодо частки непродуктивних активів, в ряді випадків.

До них належать випадки, які безпосередньо мають відношення до локдауну і викликаним ним обмеженням.

Заходи не будуть застосовуватися в разі, якщо недотримання такої вимоги відбулося в період встановлення карантину та введення обмежувальних протиепідемічних заходів.

Також якщо недотримання вимоги було викликано встановленням карантину та введенням обмежувальних протиепідемічних заходів. І в тому випадку, якщо частка таких непродуктивних активів кредитної спілки перевищує розмір її основного капіталу не більше ніж на 15%, а для об’єднаних кредитних спілок – не більше ніж на 30%.

Крім того, за порушення не будуть застосовувати санкції, якщо кредитна спілка не порушувала інших вимог, що обмежують ризики по операціях з фінансовими активами, і фінансових нормативів. Крім того, до порушень не застосовуватимуться заходи впливу, якщо кредитна спілка надала обґрунтований план заходів щодо усунення порушення зазначеної вимоги і виконує його до 30 червня 2022.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що дохід українських IT-компаній виріс майже на 30% за рік.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».