НБУ не планує переносити стрес-тестування банків

  • Юлия
  • 21.04.2021 2519

Цього року Національний банк не буде переносити щорічне стрес-тестування банків через необхідність діагностування фінансового стану банків після кризового року.

За даними глави НБУ Кирила Шевченка, НБУ важливо досконально розуміти фінансовий стан банків після важкого кризового року.

Саме на це і спрямована діагностика банківського сектора. Відкласти це питання ще на рік було б нелогічно, повідомив він.

Як повідомляють в НБУ, згідно з досвідом попередніх років, банки реагують на результати діагностики та працюють над поліпшенням своєї фінансової стійкості. Разом з тим, Кирило Шевченко акцентував, що будь-який несприятливий макроекономічний сценарій в стрес-тесті для ефективних банків з якісними кредитними портфелями не страшний.

Відзначається, що на даний момент НБУ веде діалог з банками для впровадження заходів з банківського нагляду, зокрема нормативів.

В цілому, підхід регулятора полягає в тому, щоб працювати з окремими банками і вимагати від них вирішувати свої проблеми з капіталом, якщо введення якогось нормативу торкнеться дуже обмеженого кількості банків і не матиме системного впливу.

Комі того, Шевченко додав, що регулятор має намір шукати варіанти реагування, в разі якщо заплановане введення NSFR-нормативу призведе до системного впливу.

Доречі, в минулому році регулятор переніс проведення стрес-тестів банків до березня поточного року в зв’язку з заходами, введеними для протидії поширенню коронавируса. Проте, в грудні Нацбанк вирішив відновити щорічне стрес-тестування банків в 2021 році.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Google Play з’явилися вірусні програми, які викрадають платіжні дані.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».