НБУ: небанківські фінустанови зобов’язані розкривати власників

  • Юлия
  • 19.04.2021 2753

З 17 квітня 2021 року, згідно з новими вимогами НБУ, постачальники фінансових послуг зобов'язані розкривати свої структури власності.

Так, на сайті регулятора повідомляється, що Національний банк затвердив нові вимоги до структур власності постачальників фінансових послуг і передбачив чіткі критерії їх прозорості.

Зокрема, всі небанківські фінансові установи, включаючи лізингодавців та операторів поштового зв'язку, які мають право надавати окремі фінансові послуги, повинні будуть подати в НБУ інформацію про свою структуру власності. Разом з тим, дані вимоги не стосуються кредитних спілок.

Повідомляється, що крім подачі інформації регулятору, небанківські НФУ зобов’язані будуть опублікувати ці дані на власних сайтах. Більш того, розкривати своїх власників і зв’язок між ними повинні будуть всі компанії, які звернуться до Національного банку для отримання ліцензій.

Відзначається, що небанківські фінансові установи повинні розкрити свої структури власності протягом двох місяців – з 17 квітня по 17 червня 2021.

Разом з тим, компанії, які ще не мають прозорих структур власності, зможуть виправити дану ситуацію і привести їх у відповідність з новими вимогами до 17 жовтня 2021 року – тобто, протягом 6 місяців з дати вступу в силу нових правил.

НБУ відзначає, що до недавнього часу вимоги щодо прозорості структури власності небанківських фінансових установ, на жаль, практично були відсутні. Тому введення даних вимог дозволить розкрити всіх справжніх власників фінустанов і в результаті зробити небанківський ринок більш прозорим. Про це повідомила директор Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ Ольга Гурбич.

Так, в рамках основних вимог до прозорості структур власності НФУ повинні відображати інформацію про всіх власників і ключових учасників бізнесу і розкривати характер взаємозв’язків між ними.

Також в структурі власності не повинно бути осіб, яким заборонено володіти корпоративними правами та / або мати значний або вирішальний вплив на діяльність установи.

Повідомляється, що відомості про структуру власності будуть подаватися установами в Нацбанк в електронній формі.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що фінансовому комітету не вдалося знизити інтерчейндж до 0,2%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».